تبلیغات
دانلود رایگان همه چیز هر چیزی که بخوای - بکار بردن MSconfig
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ

لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه


آمار وبلاگ وبگذر

دوشنبه 13 اسفند 1386
بکار بردن MSconfig

بکار بردن MSconfig

 

در MSconfig ٬ MS مخفف Microsoft و config هم پیکربندی می باشد. از این یرنامه که بر روی تمامی نگارشهای ویندوز ولی با کمی تفاوت وجود دارد تنظیمات لازم برای راه اندازی سیستم قرار داده شده است. برای اجرای این برنامه میتوانید با استفاده از Search در ویندوز XP و Me وبا استفاده از Find در ویندوز ۹۸ عبارتMSconfig را در درایو ویندوزتان جستجو و این برنامه را اجرا کنید.

بکار بردن MSconfig

 

در MSconfig ٬ MS مخفف Microsoft و config هم پیکربندی می باشد. از این یرنامه که بر روی تمامی نگارشهای ویندوز ولی با کمی تفاوت وجود دارد تنظیمات لازم برای راه اندازی سیستم قرار داده شده است. برای اجرای این برنامه میتوانید با استفاده از Search در ویندوز XP و Me وبا استفاده از Find در ویندوز ۹۸ عبارتMSconfig را در درایو ویندوزتان جستجو و این برنامه را اجرا کنید. البته با استفاده Start/Run و تایپ عبارت MSconfig در ویندوز Me و C:\Windows\System\msconfig.exe در ویندوز Me و 98 و C:\WINDOWS\PCHEALTH\HELPCTR\Binaries\msconfig.exe در ویندوز XP نیز می توانید این برنامه را اجرا کنید.

 

 

پر کابردترین بخش این برنامه Startup می باشد. شما میتوانید با غیر فعال کردن گزینه ها سرعت بالا آمدن ویندوز را افزایش دهید.

در ویندوز XP تنها گزینه‌ی فعال ctfmon می باشد که مربوط به Language bar برای تغییر زبان ها به کار می رود پس آنرا غیر فعال نکنید. گزینه های ccapp و ccregvfy مربوط به Norton Antivirus ٬ ypager مربوط به یاهو و... می باشد. توجه کنید که غیر فعال کردن این گزینه‌ها موجب ایجاد مشکل نخواهد شد (اینم گارانتیش)

 

در ویندوز ۲۰۰۰ و XP دو بخش اضافه شده است. Services علاوه بر سرویسهای مایکروسافت٬ سرویسهای سایر شرکتها را نیز نشان میدهد. در این بخش با برگزیدن Hide All Microsoft Services میتوانید سرویسهای مایکروسافت را پنهان کرده و سرویس سایر شرکتها را مشاهده کنید. تا جایی که میتونین به سرویسهای مایکروسافت کاری نداشته باشید. اگه قصد دارید سرعت ویندوزتون کمی بالاتر بره میتونین سرویسهایی را که به اونا نیازی نیست غیر فعال کنید.

 

 در قسمت Manufacturer میتوان نام شرکت مربوطه را مشاهده کرد. استفاده از این گزینه‌ها در نصب

برنامه های مشابه مانند چند ویروسیاب موثر است. (در این مورد در آینده بیشتر مینویسم)

 

 BOOT.INI تنظیمات مربوط به Boot شدن سیستم توسط فایل Boot.ini موجود در درایو اصلی وجود دارد.به این بخش کاری نداشته باشید چون درقسمتهای دیگر ویندوز بصورت ساده تر قرار گرفته است. اگر کاربر حرفه‌ای نیستید (مثل خودم) به WIN.INI و SYSTEM.INI هم کاری نداشته باشید.

 

در ویندوز Me بخش static vxds افزوده شده که فکر کنم مایکروسافت از قراردادنش پشیمون شده و در نگارشهای بعدی از آن استفاده نکرده است.

 

در بخش General تنظیمات کلی موجود است. اگر Normal Startup را انتخاب کنید تمامی موارد موجود در Startup ٬ Services و... به حالت انتخاب شده در می آیند یا به عبارتی تمامی درایورها و سرویسها اجرا میشوند. اگر Diagnostic Startup را انتخاب کنید اکثر موارد از حالت فعال خارج شده و تنها درایورها وسرویسهای پایه‌ای که برای اجرای ویندوز به آنها نیاز است ٬ اجرا میشوند. اگر خود شما تغییراتی را داده باشید گزینه‌ی Selective Startup فعال خواهد بود. در این قسمت شما می توانید به صورت کلی در بخشهای دیگر تغییراتی را ایجاد کنید ، همه‌ی موارد را فعال یا غیر فعال کنید.

 

 

نوشته شده توسط مهدی احمدی ساعت 08:03 ق.ظ موضوع مطلب :‌ ترفند ویندوز ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari